Вагітність

1.Вступ. Цей незвичний і надзвичайний стан!

Вагітність – це особливий час для спілкування з майбутньою дитиною, перш ніж вона ввійде у цей світ. Вагітність викликає значні зміни в анатомії, фізіології і метаболізмі матері. Вони можуть включати зміни в серцево-судинній, дихальній і шлунково-кишковій системах, а також зміни в порожнині рота і підвищенні сприйнятливості до пероральної інфекції. Хоча ці зміни в материнському організмі є нормальними, вам може знадобитись огляд у лікарів, стоматологів у тому числі, які нададуть консультацію. Ця стаття дасть вам кілька чудових порад по догляду  за яснами під час вагітності.

  1. Що може чекати вагітну. Чому виникає гінгівіт?

Гормони змінюються під час вагітності, і це може вплинути на ваші ясна. Вони можуть бути більш чутливими і можуть легко кровоточити, навіть якщо у вас хороша гігієна порожнини рота. У будь-який час між третім і дев’ятим місяцями вагітності може з’явитись  “гінгівіт вагітних”. Гінгівіт під час вагітності – це коли ваші ясна набряклі, червоні або подразнені від бактерій вздовж лінії ясен. Ваші ясна більш чутливі, тому що кількість ваших гормонів естрогену та прогестерону збільшилися під час вагітності.     Обов’язково регулярно чистіть зуби, робіть це акуратно. Розпочинайте чищення зубів від лінії ясен, де починається захворювання ясен.

  1. Необхідні заходи які мають робитись для забезпечення здоров’я ясен.

Відвідайте свого лікаря-стоматолога для обстеження під час вагітності, оскільки іноді гінгівіт може ускладнитись в парадонтит. Невеликі ураження добре реагують на локальне очищення і поліпшення гігієни ротової порожнини, а великі ураження вимагають глибокого очищення. Рухливість зубів є ознакою захворювань пародонту які викликані мінеральними змінами в альвеолярній кістці і порушеннями в прикріпленнях пародонтальних зв’язок.  Видалення місцевих подразників ясен зазвичай призводять до зменшення рухливості зубів.

У більшості випадків проблеми, пов’язані з вагітністю, зникають після пологів. Якщо вони продовжуються, зверніться до свого лікаря-стоматолога.

  1. Коли краще проводити професійну гігієну ротової порожнини?

Заплануйте обстеження в першому триместрі, щоб чистити зуби і перевіряти стан здоров’я. Не забудьте повідомити своєму лікареві, що ви вагітні.

Якщо вам потрібна стоматологічна допомога, то найкращим часом для цього є другий триместр. Це відбувається між четвертим і шостим місяцем вагітності.

  1. Чому ці всі заходи необхідно робити?

Оптимальне здоров’я ротової порожнини дуже важливо для вагітної і може бути надане безпечно і ефективно. Зосередити увагу на фізіологічні зміни, пов’язані з вагітністю, проведення ретельної професійної гігієни, призначення безпечних лікарських засобів. Захворювання може вплинути на результати вагітності, стоматологи відіграють активну роль у підтримці здоров’я ротової порожнини вагітних жінок.

Посміхайтесь і будьте здорові!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *